Про проект

Проект “Візуальний архів” започаткувала Магістерська програма з медіакомунікацій УКУ. Мета проекту – зібрати спогади українців, які мешкають у США, зберігають і підтримують рідну культуру, мову, традиції та докладають максимум зусиль до творення сучасної України.

Щороку сумлінні й небайдужі студенти Програми вирушатимуть до США, щоби шукати, слухати особливі історії та розказувати про них.

Про проект

Проект Візуального архіву – це спроба зберегти родинні історії українських діаспорян до того, як вони розчиняться в часі.

З цією метою уже два роки поспіль студенти Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ мандрують до США у пошуках історій, вартих того, аби їх розповісти

Нью-Йорк

У Нью-Йорку стажування студентів Магістерської програми з медіакомунікацій відбувається у Візуальному архіві української діаспори.

Проект Візуального архіву – це спроба зберегти родинні історії українських діаспорян. Глобальна мета проекту – створити мультимедійний архів української діаспори США: фото, інтерв’ю, тексти та документи, що свідчитимуть про живу історію переселення за океан. Що змусило емігрувати і як зустріла нова Батьківщина; чому вони зберігають українську ідентичність та як підтримують зв’язки з Україною.

Проект Візуального архіву здійснюється у межах програми “Woroch-Project” від неурядової організації “American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science” за сприяння очільниці ACUCAS Хризанни Ворох.

2016
2017
Нью-Йорк

У 2016 році студенти Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ вперше поїхали на стажування до США.

Ярослава Савош збирала матеріали для мультимедійної історії про родину Мері та Петра Крамаренків (пан Петро тривалий час був редактором українського часопису «Мета»). Назар Мочула працював над відеоінтерв’ю.

У 2017 році до Нью-Йорка полетів десант у складі Єлизавети Панченко й Аліни Журбенко.

Дівчата записали 15 інтерв’ю, частина з яких увійшла до мультимедійних історій, опублікованих на сайті, а частина – до короткометражного документального фільму про Пласт.

2018
2019
2018
2019
Нью-Йорк

У 2018 році стажування у Нью-Йорку проходили Вікторія Кадевська і Олександр Резенчук.

В НТШ та Українському музеї в Нью-Йорку вони збирали інформацію про діаспорян, що переселялися з Європи наприкінці Другої Світової Війни.

У Філадельфії у Manor College Вікторія та Олександр записували розмову з деканом. У Пенсильванії – відео інтерв’ю з представниками діаспори.

2017

У 2017 році студенти вперше поїхали на стажування до США. Назар Мочула записував відео-інтерв’ю, у той час як Ярослава Савош збирала матеріали для мультимедійної історії про родину Мері і Петра Крамаренків (Петро тривалий час був редактором українського часопису ‘’Мета’’)

2018

У 2018 році до Нью-Йорка полетів десант у складі Лізи Панченко і Аліни Журбенко. Дівчата записали п’ятнадцять інтерв’ю, частина з яких увійшла до складу мультимедійних історій, опублікованих на сайті, а частина – до короткометражного документального фільму про Пласт, який можна знайти тут же

Стемфорд
Стемфорд

Семінарія святого Василія, Стемфорд, Коннектикут.

В архіві Українського музею і бібліотеки, заснованому при Семінарії в 1935 році, зберігаються текстові, фото- та аудіоматеріали, що розповідають про життя американських мігрантів українського походження.

На нашому сайті близько 100 архівних фото з цієї збірки.

2017
2018

У 2017 році стажування у Стемфордській семінарії проходила Христина Поворозник

В 2018 році до Стемфорда на стажування приїхав Максим Бадік, який збирав матеріали, що стосувалися діяльності організації “Пласт” у діаспорі в другій половині ХХ ст. Максим займався структуруванням, впорядкуванням та каталогізацією матеріалів. Також він відсканував документи, що стосуються діяльності пластового куреня “Лісові чорти”.
Магістерським проектом Максима став віртуальний музей “Лісових чортів”.

Український музей і бібліотека м. Стемфорд, штат Коннектикут, є найдавнішою культурною інституцією української діаспори на північноамериканському континенті.

У її архіві представлена широка добірка текстових, фото- та аудіо-матеріалів, які залишили на собі відбиток життя американських мігрантів українського походження.

Близько сотні архівних фото звідти, відсортованих тематично, можна знайти на цьому сайті

Партнери

Стажування відбуваються у рамках програми “Woroch-Project” від неурядової організації “American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science” (ACUCAS) за підтримки The Ukrainian Catholic Education Foundation, Фонду спадку Марії Фішер-Слиж та Стемфордської семінарії святого Василя Великого УГКЦ.

Щиро дякуємо пані Хризанні Ворох, очільниці програми стажувань “Woroch-Project”, та пані Любові Волинець, керівниці Українського музею і бібліотеки у Стемфорді за сприяння та співпрацю.

Партнери

Стажування відбулись у рамках програми Woroch-Project від неурядової організації American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science (ACUCAS) та за підтримки Українського музею і бібліотеки у Стемфорді. Хочеться також особисто подякувати пані Хризанні Ворох, пані Любові Волинець, пану Івану Терлецькому і пану Вахтангу Кіпіані за підтримку і наставництво

Якщо ви хочете допомогти нам порадою чи запропонувати матеріали для сайта – пишіть на пошту: ucudiaspora@gmail.com

Якщо ви хочете допомогти нам порадою чи готові запропонувати матеріали для розміщення на сайті – пишіть на пошту: ucudiaspora@gmail.com

Станьте співтворцями української історії!