Про проект

Проект “Візуальний архів” започаткувала Магістерська програма з медіакомунікацій УКУ. Мета проекту – зібрати спогади українців, які мешкають у США, зберігають і підтримують рідну культуру, мову, традиції та докладають максимум зусиль до творення сучасної України.

Щороку сумлінні й небайдужі студенти Програми вирушатимуть до США, щоби шукати, слухати особливі історії та розказувати про них.

Про проект

Проект Візуального архіву – це спроба зберегти родинні історії українських діаспорян до того, як вони розчиняться в часі.

З цією метою уже два роки поспіль студенти Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ мандрують до США у пошуках історій, вартих того, аби їх розповісти

Нью-Йорк
2017
2018
Нью-Йорк

У 2017 році студенти вперше поїхали на стажування до США. Назар Мочула записував відеоінтерв’ю, а Ярослава Савош збирала матеріали для мультимедійної історії про родину Мері та Петра Крамаренків (пан Петро тривалий час був редактором українського часопису «Мета»).

У 2018 році до Нью-Йорка полетів десант у складі Єлизавети Панченко й Аліни Журбенко. Дівчата записали 15 інтерв’ю, частина з яких увійшла до мультимедійних історій, опублікованих на сайті, а частина – до короткометражного документального фільму про Пласт, який можна тут переглянути.

2017

У 2017 році студенти вперше поїхали на стажування до США. Назар Мочула записував відео-інтерв’ю, у той час як Ярослава Савош збирала матеріали для мультимедійної історії про родину Мері і Петра Крамаренків (Петро тривалий час був редактором українського часопису ‘’Мета’’)

2018

У 2018 році до Нью-Йорка полетів десант у складі Лізи Панченко і Аліни Журбенко. Дівчата записали п’ятнадцять інтерв’ю, частина з яких увійшла до складу мультимедійних історій, опублікованих на сайті, а частина – до короткометражного документального фільму про Пласт, який можна знайти тут же

Стемфорд

Український музей і бібліотека м. Стемфорд, штат Коннектикут, – найдавніша культурна інституція української діаспори на північноамериканському континенті.

У її архіві представлена велика добірка текстових, фото- та аудіоматеріалів, які розповідають про життя американських мігрантів українського походження.

Майже 100 архівних фото звідти, відсортованих тематично, можна знайти на цьому сайті.

Український музей і бібліотека м. Стемфорд, штат Коннектикут, є найдавнішою культурною інституцією української діаспори на північноамериканському континенті.

У її архіві представлена широка добірка текстових, фото- та аудіо-матеріалів, які залишили на собі відбиток життя американських мігрантів українського походження.

Близько сотні архівних фото звідти, відсортованих тематично, можна знайти на цьому сайті

Партнери

Стажування відбуваються у рамках програми “Woroch-Project” від неурядової організації “American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science” (ACUCAS) за підтримки The Ukrainian Catholic Education Foundation, Фонду спадку Марії Фішер-Слиж та Стемфордської семінарії святого Василя Великого УГКЦ.

Щиро дякуємо пані Хризанні Ворох, очільниці програми стажувань “Woroch-Project”, та пані Любові Волинець, керівниці Українського музею і бібліотеки у Стемфорді за сприяння та співпрацю.

Партнери

Стажування відбулись у рамках програми Woroch-Project від неурядової організації American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science (ACUCAS) та за підтримки Українського музею і бібліотеки у Стемфорді. Хочеться також особисто подякувати пані Хризанні Ворох, пані Любові Волинець, пану Івану Терлецькому і пану Вахтангу Кіпіані за підтримку і наставництво

Якщо ви хочете допомогти нам порадою чи запропонувати матеріали для сайта – пишіть на пошту: ucudiaspora@gmail.com

Якщо ви хочете допомогти нам порадою чи готові запропонувати матеріали для розміщення на сайті – пишіть на пошту: ucudiaspora@gmail.com

Станьте співтворцями української історії!